Znajdź nas

Mistrzostwa Świata w Seefeld

MŚ w Seefeld: Szczepan Kupczak bardzo wysoko po skokach!

Szczepan Kupczak zajmuje wysokie czwarte miejsce po pierwszej części zmagań kombinatorów norweskich. O godzinie 15:15 rozpocznie się bieg na 10 kilometrów.

Szczepan Kupczak w locie

Szczepan Kupczak na na normalnej skoczni w Seefeld skoczył 104,5 metra i uplasował się ostatecznie na czwartej pozycji. Polaka wyprzedzili tylko lider Pucharu Świata Jarl Magnus Riiber, a także Espen Bjoernstad i Franz-Josef Rehrl. Do prowadzącego Norwega nasz dwuboista traci 17 sekund.

Gdyby Szczepan Kupczak lepiej biegał można byłoby realnie liczyć na bardzo wysoką lokatę. Niestety szanse na to, że Polak utrzyma się w czołówce są niewielkie. Również dlatego że różnice między nim a kolejnymi zawodnikami oscylują w granicach kilku sekund. Przypomnijmy, że Szczepan Kupczak już dwukrotnie w tym sezonie prowadził po skokach, żeby potem spadać w biegu.

Dobrą pozycję do drugiej części zawodów mają Paweł Słowiok i Adam Cieślar. Obaj skoczyli przyzwoicie i zajmują miejsca w trzeciej dziesiątce. Na trasę ruszą kolejno 1 minutę i 18 sekund oraz 1 minutę i 30 sekund po liderze. W gorszej sytuacji jest Paweł Twardosz, który został sklasyfikowany na 39. lokacie i do prowadzącego traci ponad 2 minuty.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Mistrzostwa Świata w Seefeld