Znajdź nas

Mistrzostwa Świata w Seefeld

Therese Johaug nie dała szans rywalkom

Sensacji nie było. Therese Johaug wygrała bieg na 30 kilometrów techniką dowolną na mistrzostwach świata w Seefeld. Polki nie startowały.

Therese Johaug przed biegiem
Therese Johaug na starcie biegu na 30 km

Przed biegiem Therese Johaug postrzegana była jako murowana kandydatka do złotego medalu. Norweżka szybko potwierdziła te przewidywania. 30-latka odłączyła się od rywalek już na piątym kilometrze i stopniowo zwiększała przewagę. W pewnym momencie Norweżka wyprzedzała konkurentki o około minutę.

Therese Johaug przez nikogo nie zagrożona spokojnie dobiegła do mety jako pierwsza. Druga była jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg, która straciła do triumfatorki 36,8 sek. Trzecie miejsce wywalczyła jedna z rewelacji tych mistrzostw Frida Karlsson. Szwedka minęła linię mety 44 sekundy po zwyciężczyni.

Dla Therese Johaug to już trzeci złoty medal na mistrzostwach świata w Seefeld. Wcześniej Norweżka triumfowała w biegu na 10 km, a także w skiathlonie. Łącznie na koncie Norweżki jest już 10 złotych medali mistrzostw świata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Mistrzostwa Świata w Seefeld