Znajdź nas

Polecamy

Dla tej zawodniczki bariery nie istnieją! Simone Biles ma 22 lata i 25 medali mistrzostw świata!

Spektakularny wyczyn Simone Biles. Na mistrzostwach świata w Stuttgarcie gimnastyczka zdobyła aż pięć złotych medali na sześć możliwych. Tym samym stała się w wieku 22 lat najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii światowego czempionatu.

Simone Biles
Simone Biles /fot. Fernando Frazão/Agência Brasil - Ginasta holandesa ganha ouro nas traves, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50698007/

Simone Biles do Stuttgartu jechała już jako 20-krotna medalistka mistrzostw świata. Na imprezach w latach 2013-2018 sięgnęła łącznie po aż 14 złotych medali! Pierwsze dwa wywalczyła mając zaledwie 16 lat. Było więc niemal pewne, że w Niemczech Amerykanka pobije rekord Białorusina Witalija Szczerbo, który w latach 1993-1997 zdobył aż 20 medali mistrzostw świata.

Zapowiedzi szybko zostały zamienione w czyny. W Stuttgarcie Simone Biles aż pięciokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. 22-latka była najlepsza w wieloboju indywidualnym, skokach, ćwiczeniach wolnych, ćwiczeniach na równoważni, a także w wieloboju drużynowym. Dzięki temu mimo młodego wieku Amerykanka jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii mistrzostw świata.

Simone Biles nie zamierza na tym jednak spocząć. Przed Amerykankom znacznie poważniejsze wyzwanie, jakim będzie zdobycie największej ilości medali olimpijskich w historii gimnastyki. Nie będzie to jednak łatwe, bo legendarna Łarysa Łatynina aż osiemnastokrotnie stała na podium Igrzysk. 22-latka jak dotąd dokonała tego pięciokrotnie. Szansa na poprawienie tego wyniku za rok w Tokio.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy