Macedonia na kolanach! Awans Polaków na Euro!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej na dwa kolejki przed końcem eliminacji wywalczyła sobie awans na Mistrzostwa Europy 2020! Gwiazdami w dzisiejszym meczu z Macedonią Północną byli rezerwowi.

Jerzy Brzęczek trafił ze zmianami - Przemysław Frankowski, Arkadiusz Milik

Kibice zmobilizowali się na mecz tak samo, jak cały naród podczas dzisiejszych wyborów. Stadion Narodowy pękał w zwach. Polscy piłkarze musieli stanąć na wysokości zadania. W ostatnich spotkaniach nie grali najlepiej. Ponadto dzisiaj mogli zagwarantować sobie awans na Euro.

Mecz zaczął się bardzo spokojnie. Zawodnicy obu stron często ślizgali się na murawie. Do tego Macedonia Północna od razu narzuciła agresywny styl gry. W 17. minucie biało-czerwoni mieli świetną sytuację. Krychowiak zagrał w tempo do Szymańskiego. Ten w polu karnym oddał strzał, który został zablokowany przez rywala. Trafiła ona do Zielińskiego. Piłkarz Napoli oszukał jednego z rywali, a następnie oddał silny strzał – niestety trafił w poprzeczkę.

W kolejnych minutach Polacy prowadzili grę. Mieli wiele okazji, ale w bramce świetnie spisywał się Dimitrievski. Goście rzadko nękali Wojciecha Szczęsnego, który musiał sprężyć się dosłownie w kilku sytuacjach.

Wynik nie ulegał zmianie, a na tablicy nadal widniał wynik 0:0. Jerzy Brzęczek postanowił wprowadzić nowych zawodników i te zmiany okazały się lekarstwem na całe zło. W 74. minucie Przemysław Frankowski zdobył gola chwilę po wejściu na boisko. Długie podanie Krychowiaka do Lewandowskiego, któremu uciekła piłka. Na szczęście w polu karnym znalazł się Frankowski, który wykończył całą akcję golem.

Chwilę później wynik na 2:0 podwyższył inny rezerwowy – Arkadiusz Milik. Bereszyński wykonał rzut z auto do Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski odegrał od razu do Milika, który podbiegł jeszcze kilkanaście metrów i uderzył z dystansu po dłuższym słupku.

Po tej wygranej Polska ma 19 punktów w tabeli. Jedynie wyprzedzić może nas jeszcze Austria, co oznacza, iż nasza drużyna zagra na Euro 2020.