Znajdź nas

Polecamy

Kolejna granica przekroczona! Rekordowy bieg Brigid Kosgei!

Ten weekend upływa pod znakiem historycznych dokonać. Wczoraj Eliud Kipchoge jako pierwszy człowiek na świecie przebiegł maraton poniżej 2 godzin, dzisiaj jego rodaczka Brigid Kosgei jako pierwsza kobieta pokonała ten dystans poniżej 2 godzin i 15 minut.

Brigid Kosgei
Brigid Kosgei na mecie

Brigid Kosgei już rok temu triumfowała w Chicago, a wiosną była najlepsza w Londynie. Jej zwycięstwo w maratonie chicagowskim nie jest więc niespodzianką. Zaskakuje jednak czas, jaki osiągnęła Kenijka. Mało kto bowiem przypuszczał, że 25-latka będzie w stanie pobiec rekord świata.

Kenijka w Chicago zdecydowanie dominowała i od początku utrzymywała znakomite tempo. Do mety dotarła w rekordowym czasie 2:14.04. Tak szybko nie biegała jeszcze żadna kobieta w historii. Brigid Kosgei poprawiła poprzedni najlepszy wynik o przeszło minutę. Dotychczasowy rekord wynosił 2:15.25 i został ustanowiony 16 lat temu przez Paulę Radcliff.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy