Znajdź nas

TOP News

Robert Johansson królem Holmenkollen. Kobayashi z Kryształową Kulą

Robert Johansson umocnił się na czele klasyfikacji Raw Air. Dzisiaj Norweg pewnie wygrał konkurs w Oslo, będący trzecim etapem cyklu. Polacy spisali się słabo. Dzisiejszy konkurs był także kluczowy dla losów Pucharu Świata. Kryształową Kulę zapewnił sobie bowiem Ryoyu Kobayashi.

Robert Johansson najlepszy w Oslo
Robert Johansson w Oslo

W pierwszej serii najlepiej spisał się Stefan Kraft. Austriak doleciał do 134 metra i o niespełna siedem punktów wyprzedzał lidera Raw Air Roberta Johanssona. Norweg na Holmenkollen skoczył tym razem 127 metrów. Trzeci z rezultatem 132 metrów i stratą niemal jedenastu punktów był kolejny Austriak Daniel Huber. Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch. Wicemistrz świata skoczył 125,5 metra i do podium tracił jedynie trzy punkty.

Do drugiej serii awansowali jeszcze trzej biało-czerwoni. Dawid Kubacki plasował się na 14. lokacie, Piotr Żyła na 16., a Jakub Wolny na 17. Odpadli Stefan Hula i Paweł Wąsek.

W drugiej serii Robert Johansson skoczył 129,5 metra i odniósł kolejne zwycięstwo w Raw Air. Lider po pierwszej serii Stefan Kraft poszybował na odległość 126 metrów i przegrał z Norwegiem o 3,7 punktu. Na trzecią pozycję, dzięki świetnej drugiej próbie (129 metrów) wskoczył Słoweniec Peter Prevc.

Wysokiej pozycji nie zdołał utrzymać Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski w praktycznie bezwietrznych warunkach doleciał do 117 metra i spadł na 13. miejsce. Swoich lokat nie obronili też pozostali biało-czerwoni. Jakub Wolny po skoku na odległość 124 metrów uplasował się na 19. pozycji. Dawid Kubacki (115 metrów) został sklasyfikowany na 24. miejscu, a Piotr Żyła (113,5 metra) na 26.

W klasyfikacji Raw Air prowadzi Robert Johansson. Norweg o 28,1 pkt. wyprzedza Ryoyu Kobayashiego i o 30,5 pkt. Stefana Krafta. Kamil Stoch plasuje się na 11. pozycji.

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News