Znajdź nas

TOP News

Kamil Stoch ponownie na szczycie! Wygrana Polaka w Engelbergu

Mimo niesprzyjającej pogody, obył się konkurs indywidualny w Engelbergu. W zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich wygrał Kamil Stoch.

skoki kamila stacho w engelbergu
kamil stoch

Dzisiaj PZN poinformował, że musi odwołać Mistrzostwa Polski w Wiśle z powodu warunków atmosferycznych. W polskich górach nie ma praktycznie śniegu, do tego panują wysokie temperatury jak na połowę grudnia. Jednak nie tylko my borykamy się z tym problemem. W Engelbergu również brakuje zimowej pogody. Do tego silny wiatr nie ułatwia w ten weekend pracy organizatorom. To właśnie z powodu pogody nie odbyły się piątkowe kwalifikacje. Udało je się przeprowadzić dopiero dzisiaj przed konkursem. Na szczęście rywalizacja o punkty również się odbyła, a w niej świetnie spisał się lider naszej reprezentacji – Kamil Stoch.

Polak już w kwalifikacjach udowodnił, że nadal jest jednym z najlepszych. Stoch zajął drugie miejsce po skoku na 137 metrów. Jeszcze lepiej było w pierwszej serii, w której po locie na 138 m był liderem na półmetku zmagań. Bezpośrednim rywalem Kamila był Stefan Kraft, który pokonał Polaka w kwalifikacjach. Ale po pierwszej turze tracił prawie 5 punktów.

W drugiej serii zaatakował Kobayashi z 11. miejsca – skoczył 134,5 metra. Długo utrzymywał się na fotelu lidera. Tuż za nim w górę wspinał się Piotr Żyła, który po 1. serii był 8. Ostatecznie zajął 8. pozycję. Wszystkich przeskoczył Geiger, który wylądował na 135 metrze i było pewne, że skończy rywalizację na podium. Jednak Kraft dołożył jeszcze więcej i skoczył 137.5 metra. Kamil Stoch poleciał na 136 metrów i o 1,7 pkt pokonał Austriaka!

W konkursie wystąpili  Kubacki, Hula, Murańka i Kot. Ci dwaj ostatni nie awansowali do drugiej serii. Natomiast Hula był 25., Kubacki 22.

 

Więcej w TOP News