Znajdź nas

TOP News

Mistrzostwa Polski w skokach odwołane! Pierwsza taka sytuacja od 1945 roku!

Wiosenna pogoda daje się mocno we znaki organizatorom imprez narciarskich. Kolejną ofiarą obecnej aury padły mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. PZN podjął decyzję o odwołaniu imprezy, która miała się odbyć 26 grudnia w Wiśle.

skocznia w wiśle
Skocznia w Wiśle obecnie jest pozbawiona śniegu

W Wiśle wykorzystano każdą chwilę, aby doprodukować śnieg i odpowiednio przygotować skocznię na zbliżające się Mistrzostwa Polski Seniorów. Niestety w ciągu ostatnich trzech dni utrata śniegu na całej powierzchni wiślańskiego obiektu wyniosła blisko 50%. W dodatku prognozy pogody na kolejne dni nie są korzystne, dlatego Polski Związek Narciarski podjął dzisiaj decyzję o odwołaniu Konkursu Świątecznego” – oświadczył PZN.

Federacja szybko oświadczyła też, że nie ma możliwości przeniesienia zawodów do Zakopanego. „Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników są najważniejsze, stąd również decyzja o braku przeniesienia Konkursu Świątecznego do Zakopanego. Wysokie temperatury uniemożliwiają bezpieczne przygotowanie Wielkiej Krokwi, na której aktualnie pokrywa śniegowa jest zbyt cienka, dlatego nie ma również możliwości ingerencji ratraku na zeskoku skoczni” – podał PZN.

Decyzja PZN-u oznacza, że po raz pierwszy od 1945 roku skoczkowie nie będą walczyć medale mistrzostw Polski na dużej skoczni.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News