Znajdź nas

Uncategorized

Oświadczenie Zarządu Polskiego Związku Szermierczego ws. Aleksandry Shelton

Zarząd Polskiego Związku Szermierczego wydał oświadczenie ws. afery jaka wybuchła po naszym wywiadzie z Aleksandrą Shelton. Przypominamy, że szablistka na naszych łamach oskarżyła federacji o brak wsparcia i utrudnianie zmiany barw. PZSzerm. konsekwentnie odpiera te zarzuty.

Polski Związek Szermierczy oświadczenie
Oświadczenie Polskiego Związku Szermierczego

Oświadczenie Zarządu Polskiego Związku Szermierczego publikujemy w całości i w niezmienionej formie. 

„Zarząd Polskiego Związku Szermierczego wyraża stanowczy sprzeciw wobec bezpodstawnych oskarżeń Pani Aleksandry Shelton prezentowanych w mediach. Zarzuty skierowane pod naszym adresem są nie tylko nieprawdziwe, ale dodatkowo poddają w wątpliwość uczciwość i zaangażowanie władz Polskiego Związku Szermierczego.

Nie znamy rzeczywistych intencji i powodów, dla których Pani Aleksandra Shelton, zasłużona w przeszłości dla polskiej szermierki zawodniczka i medalistka wielu imprez, podejmuje taką działalność, tym bardziej, że PZS od lat udzielał pomocy zawodniczce, w tym również wtedy, gdy wznowiła ona treningi i starty w zawodach po urlopie macierzyńskim.

Jednocześnie informujemy, że wobec rosnącej skali emocji, dezinformacji, narastającej liczby publikacji przygotowujemy pełne i rzetelne zestawienie faktów w sprawie, przepisów obowiązujących w sporcie, w szczególności zasad zmiany barw narodowych oraz kompetencji poszczególnych organów, które zostanie niezwłocznie opublikowane.

Wzywamy do zaprzestania naruszania naszych dóbr osobistych, dobrego imienia Związku i członków Zarządu jednocześnie informując o podjęciu w tej przykrej dla środowiska sprawie właściwych kroków prawnych wobec wszystkich, którzy dopuszczają się naruszenia przepisów polskiego prawa.”

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Uncategorized