Znajdź nas

Uncategorized

Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski z brązem! Czwarty medal dla Polski na mistrzostwach świata

Czwarty medal dla Polski na mistrzostwach świata w wioślarstwie. Ostatniego dnia regat w Linzu brąz wywalczyła dwójka podwójna Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup.

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup

Od początku na czoło rywalizacji wysunęli się Chińczycy. Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup długo starali się z nimi walczyć, ale po przekroczeniu połowy dystansu przewaga rywali zaczęła rosnąć. Na 500 metrów przed metą Biało-czerwoni zostali wyprzedzeni również przez przyspieszających Irlandczyków.

W tej sytuacji Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup musieli stoczyć walkę o brąz z Brytyjczykami. Polacy odparli jednak atak Wyspiarzy i przekroczyli metę jako trzeci. To czwarty medal dla Polski na mistrzostwach świata w Linzu. Wczoraj złoto wywalczyła męska czwórka bez sternika, a srebra męska i kobieca czwórka podwójna.

Ostatniego dnia w Finale B jedynek ścigał się Natan Węgrzycki-Szymczyk. Niestety nasz skiffista zajął w tym wyścigu czwarte miejsce i nie wywalczył kwalifikacji olimpijskiej.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Uncategorized