Znajdź nas

TOP News

Znamy skład na Puchar Świata w Zakopanem. Polska nie wykorzysta pełnej kwoty startowej

Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji Polski na przyszłotygodniowe zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi rywalizować będzie dziewięciu Polaków.

Polscy skoczkowie, Jakub Wolny

W reprezentacji Polski znalazło się oczywiście miejsce dla całej kadry A. Tym samym w Zakopanem wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot. Pojawi się również Jakub Wolny, który w tym tygodniu trenował indywidualnie i nie pojechał do Titisee-Neustadt.

Z kadry B szansę otrzymali Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała. Ten drugi w ten weekend wypadł najlepiej z biało-czerwonych w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Polak był tam 5. i 30.

Skład uzupełni Adam Niżnik z kadry młodzieżowej. Skoczek w ten weekend brał udział w Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Na szwajcarskiej skoczni w Premanon uplasował się na siódmej lokacie.

Tym samym Polska nie wykorzysta pełnej kwoty startowej. Zdecydowano bowiem, że Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Tomasz Pilch polecą na słabo obsadzone zawody Pucharu Kontynentalnego do Sapporo.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News