Znajdź nas

TOP News

Dawid Kubacki jest nie do zatrzymania! Polak wygrał drugi konkurs w Titisee-Neustadt

Ten weekend należał do Dawida Kubackiego. Polak w świetnym stylu wygrał drugi konkurs w Titisee-Neustadt. To jego ósme podium z rzędu.

Dawid Kubacki

Po pierwszej serii na czele znajdował się Dawid Kubacki. Skaczący z czwartej belki Polak uzyskał aż 143 metry. Cztery metry dalej poszybował Ryoyu Kobayashi, ale Japończykowi odjęto znacznie więcej punktów. W rezultacie tracił do naszego zawodnika 3,3 pkt. Trzeci był inny Japończyk Yukiya Sato. Filigranowy skoczek osiągnął z szóstej belki taki sam wynik jak Dawid Kubacki.

Na szóstej lokacie klasyfikowany był Piotr Żyła, który wylądował na 141 metrze (szósta belka). Niesprzyjające warunki miał z kolei Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył 128 metrów (czwarta belka), co dawało mu to 15. lokatę.

Odpadli pozostali reprezentanci Polski (wszyscy skakali z siódmej belki). Stefan Hula po skoku na odległość 125 metrów ukończył konkurs na 39. lokacie. Dwa oczka niżej z rezultatem 117,5 metra uplasował się Aleksander Zniszczoł. Maciej Kot skoczył zaledwie 102,5 metra i zajął przedostatnią lokatę. Tak słaba dyspozycja biało-czerwonych musi rodzić pytanie o to, kto uzupełni skład drużyny podczas Pucharu Świata w Zakopanem.

Druga seria, choć momentami loteryjna, dostarczyła wielkich emocji. Do końca nie wiedzieliśmy bowiem kto będzie triumfatorem konkursu. Ostatecznie po skoku na odległość 133,5 metra zwyciężył Dawid Kubacki. Polak o zaledwie 0,3 punktu pokonał Ryoyu Kobayashiego. Japończyk w drugiej próbie poszybował na 134 metry. Na trzecie miejsce wskoczył Timi Zajc, uzyskując w finale 134 metry.

Piotr Żyła w drugiej serii nie błysnął już taką formą jak w pierwszym skoku. Nasz zawodnik skoczył 129,5 metra, ale przy słabszej dyspozycji rywali pozwoliło mu to zająć 8. lokatę. Znów na trudne warunki trafił natomiast Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył tylko 116,5 metra i ukończył zawody na 24. pozycji. To pierwsza sytuacja w tym sezonie, gdy Stoch wypada do trzeciej dziesiątki.

W minicyklu Titisee-Neustadt Five zwyciężył Ryoyu Kobayashi. Japończyk o 5,4 pkt. wyprzedził Dawida Kubackiego. Trzecie miejsce zajął Stephan Leyhe. Piotr Żyła był ósmy, a Kamil Stoch 20.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzenie zachował piąty dzisiaj Karl Geiger. Niemiec ma 83 punkty przewagi nad drugim Stefanem Kraftem i 91 nad trzecim Ryoyu Kobayashim. Dawid Kubacki jest czwarty ze stratą 122 punktów. Kamil Stoch jest szósty, a Piotr Żyła czternasty.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News