Znajdź nas

TOP News

Bjoern Einar Romoeren przyjął ostatnią chemioterapię. „Nie mogę się doczekać następnych dni”

Chory na raka Bjoern Einar Romoeren za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że przyjął trzynastą dawkę chemioterapii. „To już ostatnia” – napisał. Nie wiadomo jednak jak były norweski skoczek się obecnie czuje.

Bjoern Einar Romoeren
Bjoern Einar Romoeren z najmłodszym dzieckiem /fot. instagram Bjorna Einara Romoerena/

Chemioterapia numer 13. To już ostatnia! Nie mogę się doczekać następnych dni, ale jeszcze bardziej, nie mogę doczekać się zakończenia chemii” – napisał Bjoern Einar Romoeren w mediach społecznościowych.

Jego stan jest jednak zagadką. W grudniu w rozmowie z norweskimi mediami mówił, że czuje się coraz bardziej zmęczony. Podkreślał też, że każdą kolejną chemię znosi coraz częściej. Mimo to stara się pozytywnie patrzeć w przyszłość. Byłego skoczka walce z chorobą wspierają żona i dzieci.

Bjoern Einar Romoeren swoją karierę zakończył po sezonie 2013/2014. Od tego czasu zmagał się z bólem pleców, ale źródło dolegliwości przypisywał schorzeniom, które uwidoczniły się już w trakcie trwania jego kariery. Wiosną zeszłego roku, w trakcie przygotowań do wakacji, Bjoern Einar Romoeren doznał jednak na tyle silnego ataku, że zdecydował się zrobić szczegółowe badania.

Od lekarzy były rekordzista świata w długości lotu dowiedział się, że ma tzw. mięsak Ewinga. To niezwykle rzadka forma nowotworu, która atakuje głównie osoby w wieku od 5 do 25 lat. „To wszystko stało się bardzo szybko. Nagle moje życie zostało wywrócone do góry nogami” – wyznał wtedy Norweg.

Bjoern Einar Romoeren to jedna z najbardziej wyrazistych postaci skoków narciarskich w XXI wieku. Do historii przeszedł ustanawiając nieoficjalny rekord świata w długości lotu w marcu 2005 roku w Planicy. Jego 239 metrów zostało pobite dopiero po sześciu latach. Norweg ma na swoim koncie również brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Turynie, a także trzy krążki mistrzostw świata. Wszystkie wywalczył z drużyną.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News