Znajdź nas

TOP News

Paweł Wąsek trzeci w Lahti, Clemens Leitner nie dał szans rywalom

Clemens Leitner wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lahti. Paweł Wąsek uplasował się na trzeciej lokacie.

Paweł Wąsek w Zakopanem

Po pierwszej serii prowadził Clemens Leitner z wynikiem 125,5 metra. Drugi był Moritz Baer, który lądował pół metra bliżej. Na trzeciej lokacie plasował się Słoweniec Lovro Kos z rezultatem 123 metrów. Czwarty był jego rodak Bor Pavlovcić (125 metrów), natomiast piąty Paweł Wąsek. Polak skoczył 125 metrów.

Dobrze spisał się Stefan Hula. Najstarszy w naszej kadrze zawodnik uzyskał 118,5 metra i był klasyfikowany na ósmym miejscu. Do finału wszedł jeszcze Andrzej Stękała. Skok na odległość 112 metrów dawał mu 17. lokatę. Odpadł debiutujący w Pucharze Kontynentalnym Arkadiusz Jojko. Młody skoczek wylądował na 81 metrze i zajął ostatnią 40. pozycję.

W drugiej serii Clemens Leitner uzyskał 127,5 metra i zdeklasował rywali. Drugi ze stratą ponad 20 puków był Lovro Kos. Słoweniec w drugiej próbie doleciał do 122 metra. Na trzecie miejsce wskoczył Paweł Wąsek. Reprezentant Polski podium zapewnił sobie próbą na odległość 118,5 metra.

Na dziesiątej lokacie konkurs ukończył Stefan Hula, który w finale poszybował na 117 metr. Andrzej Stękała skoczył metr krócej i spadł na 23. lokatę.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News