Znajdź nas

TOP News

Michal Doleżal zdecydował. Paweł Wąsek w miejsce Klemensa Murańki

Paweł Wąsek dołączy do kadry na pozostałą część Raw Air. W składzie zastąpi kontuzjowanego Klemensa Murańkę.

Michal Doleżal

Początkowo Michal Doleżal powołał na Raw Air siedmiu zawodników. Byli to Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Ten ostatni w przeddzień wylotu poślizgnął się na lodzie i spadł na prawy nadgarstek. W rezultacie ma rękę w gipsie. Jego występ w Raw Air stał się zatem niemożliwy.

W Oslo wystartowało sześciu reprezentantów Polski. Michal Doleżal zdecydował, że na konkursy do Lillehammer, Trondheim i Vikersund do drużyny dołączy Paweł Wąsek. 20-latek w ten weekend dobrze spisał się w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Lahti. W sobotę zajął dziewiąte miejsce, z kolei dzisiaj był trzeci. Za Wąskiem przemawiał też fakt, że z Finlandii stosunkowo szybko może przemieścić się do Norwegii.

Wcześniej Michal Doleżal wykluczył możliwość, aby do kadry dołączył Tomasz Pilch, który przyzwoicie wypadł na MŚJ. „Musiałby pokazać coś więcej” – tłumaczył trener w rozmowie ze skijumping.pl

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News