Znajdź nas

TOP News

Wielki spokój mistrzów. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w finale mistrzostw świata

To miała być formalność i tak też było. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki z dużym spokojem awansowali do jutrzejszego finału rzutu młotem.

Paweł Fajdek
Paweł Fajdek /fot. archiwum/

Najważniejszym wydarzeniem wtorkowej sesji eliminacyjnej były kwalifikacje rzutu młotem. Wystartowali w nich dwaj najlepsi w tym momencie zawodnicy na świecie, czyli Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Nasi reprezentanci zgodnie z oczekiwaniami nie mieli żadnych problemów, aby wejść do finału. Obaj zawodnicy już w pierwszych rzutach zapewnili sobie awans. Lepszą odległością popisał się mistrz świata, posyłając młot na odległość 79,24 m. Niezbyt zadowolony ze swojej próby był mistrz Europy, który uzyskał 77,89 m. Finał tej konkurencji zaplanowano na jutro.

Do półfinału biegu na 400 metrów przez płotki awansowała Joanna Linkiewicz. Polka w swoim biegu eliminacyjnym zajęła czwarte miejsce z czasem 55,97 sek. Do finału rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami nie zdołał awansować Krystian Zalewski.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News