Znajdź nas

Polecamy

Oskar Kwiatkowski na podium Pucharu Świata w snowboardzie!

Sukces, jakich mało w polskim snowboardzie. Oskar Kwiatkowski zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol.

Oskar Kwiatkowski na podium
Oskar Kwiatkowski na podium

W Scuol rywalizowano w slalomie gigancie równoległym. W 1/8 finału Oskar Kwiatkowski mierzył się z Japończykiem Shinnosuke Kamino i dość pewnie wygrał. W ćwierćfinale rywalem Polaka był Tim Mastnak. Słoweniec musiał jednak uznać wyższość naszego reprezentanta.

W półfinale Oskar Kwiatkowski trafił na Austriaka Benjamina Karla. Wielokrotny mistrz świata okazał się dla polskiego snowboardzisty zaporą nie do przejścia. W rezultacie pozostała mu walka o trzecie miejsce.

Oskar Kwiatkowski stoczył porywający pojedynek o podium z Dario Caviezelem. Ostatecznie Polak i Szwajcar uzyskali identyczny czas i zajęli razem trzecią lokatę. Dla naszego snowboardzisty to drugie podium w karierze. Pierwszy raz miał miejsce dwa lata temu na tej samej trasie i w tej samej konkurencji.

Wygrał Rosjanin Andriej Sobolew.

Wśród kobiet bardzo dobrze spisała się Aleksandra Król, zajmując ósmą lokatę. W 1/8 Polka wyeliminowała Słowenkę Glorię Kotnik. W kolejnej rundzie nasza zawodniczka musiała jednak uznać wyższość Rosjanki Mileny Bykowej. Wygrała Ramona Hofmeister.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy