Dawid Kubacki wskoczył na podium w Predazzo! Zwycięstwo Karla Geigera

Karl Geiger wygrał konkurs Pucharu Świata na normalnej skoczni w Predazzo. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki

Po pierwszej serii prowadził Karl Geiger. Niemiec uzyskał 104,5 metra i o 5,3 punktu wyprzedzał Stefana Krafta. Austriak wylądował na 102 metrze. Na trzecim miejscu znajdował się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski poszybował na 101 metrze i tracił do Geigera 5,7 punktów.

Czwarty był Constantin Schmid z wynikiem 107 metrów. Tuż za nim plasował się Piotr Żyła, który zaliczył 102,5 metra. Na ósmej lokacie klasyfikowany był Dawid Kubacki. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni wylądował na 98,5 m i tracił do lidera 7,6 pkt.

Do finałowej rundy awansował jeszcze Maciej Kot, który z wynikiem 96,5 m zajmował 29. lokatę. Na 32. miejscu zawody zakończył Stefan Hula (95 m), a na 45. Jakub Wolny (92,5 m).

W drugiej serii Karl Geiger zdecydowanie potwierdził, że dzisiaj był najlepszy. Niemiec uzyskał 103,5 metra i odniósł pierwszy triumf w karierze. Drugą lokatę utrzymał Stefan Kraft. Austriak tym razem skoczył 103 metry i stracił do Geigera 7,7 pkt. Świetnie spisał się Dawid Kubacki. Polski skoczek wylądował na 104 metrze, co pozwoliło mu awansować na trzecie miejsce. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni o zaledwie 0,1 pkt. wyprzedził Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski w finale uzyskał 100,5 metra.

Na siódmym miejscu konkurs ukończył Piotr Żyła, który skoczył 103,5 metra. Na 27. lokacie sklasyfikowano Macieja Kota (98,5 m).

W klasyfikacji generalnej nowym liderem został Karl Geiger. Niemiec o 70 punktów wyprzedza Ryoyu Kobayashiego. Trzeci jest Stefan Kraft, a czwarty Dawid Kubacki. Polak traci do prowadzącego 215 punktów. Na szóstej lokacie jest Kamil Stoch.