Znajdź nas

TOP News

Drugi medal dla Polski na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Brąz dla Nikol Płosaj!

Życiowy sukces Nikol Płosaj. Polka zdobyła brąz w wyścigu eliminacyjnym na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. To drugi medal dla biało-czerwonych na tej imprezie.

Nikol Płosaj
Nikol Płosaj ma powody do radości

Nikol Płosaj brązowy medal wywalczyła w wyścigu eliminacyjnym. Konkurencja ta polega na tym, że na co drugim okrążeniu z rywalizacji odpada najsłabszy zawodnik. Polka nie była faworytką w tych zawodach, ale wyścig rozegrała po mistrzowsku.

Polka mocno pilnowała, żeby nie zostać na końcu i nie dać się wyeliminować. W końcówce trzymała się natomiast Brytyjki Emily Nelson. Na czwartym okrążeniu przed metą nasza zawodniczka zdołała się wybronić i zapewniła sobie co najmniej medal. Na coś więcej już nie starczyło sił. Wygrała Holenderka Kirsten Wild przed wspominaną już Nelson.

Dla Nikol Płosaj to największy sukces w karierze. Polka zdobywała już wcześniej medale mistrzostw Europy, ale wszystkie wywalczyła w rywalizacji drużynowej.

To drugi medal dla Polski na mistrzostwach Europy w Apeldoorn. Wczoraj brąz w tej samej konkurencji wywalczył Filip Prokopyszyn.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News