Znajdź nas

TOP News

Kolejny medal wielkiego talentu! Filip Prokopyszyn z brązem mistrzostw Europy!

Filip Prokopyszyn nie przestaje zadziwiać. Po sukcesie na Igrzyskach Europejskich, 19-latek wywalczył brąz w silniej obsadzonych mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w Apeldoorn.

Filip Prokopyszyn na podium
Filip Prokopyszyn /fot. archiwum/

Filip Prokopyszyn brązowy medal wywalczył w wyścigu eliminacyjnym. Konkurencja ta polega na tym, że na co drugim okrążeniu z rywalizacji odpada najsłabszy zawodnik. Polak bardzo dobrze taktycznie rozegrał swój start.

19-latek długo jechał z tyłu stawki, ale na finiszach potrafił się prześlizgnąć do przodu. Dzięki temu unikał wyeliminowania i nie tracił zbyt wiele sił. Te Filip Prokopyszyn zachował na ostatnie okrążenia, gdy w stawce pozostało już tylko czterech kolarzy. Na cztery przejazdy przed końcem Polak przeprowadził fenomenalny atak, czym zagwarantował sobie co najmniej brązowy medal.

>> CZYTAJ TEŻ: FILIP PROKOPYSZYN NOWĄ GWIAZDĄ KOLARSTWA?

Filip Prokopszyn mógł jeszcze walczyć o złoto, ale sił już zabrakło. Skończył więc zmagania na znakomitym trzecim miejscu. Wygrał Włoch Elia Viviani, który bezpośrednio pokonał Francuza Bryana Coquarda.

Dla polskiego nastolatka to kolejny wielki sukces w tym sezonie. Na Igrzyskach Europejskich w Mińsku wywalczył srebro w scratchu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News