Znajdź nas

TOP News

Nie żyje Andrzej Gmitruk. „Polski boks poniósł wielką stratę”

Nie żyje Andrzej Gmitruk. Jeden z najlepszych trenerów w historii polskiego boksu zginął tragicznie w pożarze na swojej posiadłości w Hipolitowie koło Warszawy. Miał 67 lat.

Andrzej Gmitruk zginął w swoim domu
Andrzej Gmitruk to prawdziwa legenda boksu

Do tragedii doszło nad ranem. Jak podały służby najpierw zaczął się palić plastikowy stolik, a następnie ogień zajął taras przylegający do domu. Gdy straż pożarna przyjechała na miejsce Andrzej Gmitruk już nie żył. Nikt inny nie ucierpiał w pożarze.

Wieczorem najbliżsi wydali oświadczenie, w którym przybliżono okoliczności śmierci trenera. „Wczoraj była rocznica śmierci syna Andrzeja Gmitruka. Trener zapalił świeczkę ku jego pamięci na tarasie w swoim domu. Przez tę świeczkę ogień zajął cały stolik na tarasie. Trener Gmitruk obudził się, biegł na taras, aby ugasić pożar. W trakcie gaszenia poniósł śmierć” – przekazał Adam Krzysztof, autor kanału Gmitruktv.

Andrzej Gmitruk to prawdziwa legenda polskiego boksu. W 1988 roku prowadził polskich pięściarzy na Igrzyskach Olimpijskich. W Seulu brązowe medale wywalczyli Andrzej Gołota, Henryk Petrich, Jan Dydak i Janusz Zarankiewicz. Były to ostatnie tak udane Igrzyska dla polskiego boksu.

W późniejszych latach Andrzej Gmitruk pracował między innymi z Tomaszem Adamkiem. To pod jego okiem „Góral” sięgnął po tytuły mistrza świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej. W ostatnim czasie Gmitruk pracował między innymi z Izu Ugonohem, Maciejem Sulęckim czy Arturem Szpilką. Kilka dni temu to właśnie podczas walki Szpilki był po raz ostatni w narożniku.

Poza pracą trenera Andrzej Gmitruk od lat pracował też jako komentator. Najpierw przez długi czas związany był z Polsatem, a od kilku miesięcy jego głos można było usłyszeć podczas transmisji w TVP.

Andrzej Gmitruk nie żyje

Wybitny trener miał 67 lat

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News