Znajdź nas

TOP News

Natalia Maliszewska z pierwszym medalem w tym sezonie! Polka trzecia w Montrealu!

Natalia Maliszewska z pierwszym medalem tegorocznej edycji Pucharu Świata w short tracku. W Montrealu Polka była trzecia na 500 metrów.

Natalia Maliszewska w ten weekend sporty zimowe

Po finałowym upadku w Salt Lake City, Natalia Maliszewska w Montrealu chciała odgryźć się rywalkom. Niedzielne zmagania Polka rozpoczęła od pewnego awansu do półfinału. W ćwierćfinale nasza zawodniczka błyskawicznie wyszła na prowadzenie i na znaczący dystans odskoczyła od rywalek. Jej zwycięstwo nie było nawet przez chwilę zagrożone.

W półfinale Natalia Maliszewska również zanotowała znakomity start, ale przed nią zdołała wjechać Kanadyjka Kim Boutin. Polka jednak bardzo mocno naciskała na rekordzistkę świata. Przyniosło to efekt na trzy okrążenia przed metą, gdy udało jej się wyprzedzić rywalkę. Nasza zawodniczka objęła prowadzenie i w pięknym stylu dowiozła je do końca.

Finał nie ułożył się jednak po myśli Polki. Już na starcie nasza królowa lodu została wyprzedzona przez Kim Boutin i Włoszkę Martinę Valcepinę. Natalia Maliszewska próbowała atakować, ale rywalki jechały bardzo czujnie i nie dały się wyprzedzić. Ostatecznie kolejność na mecie była identyczna jak na początku. Wygrała Kim Boutin przed Martiną Valcepiną i Natalią Maliszewską.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News