Znajdź nas

TOP News

Znamy skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Wiśle. Są debiuty!

Polski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Wiśle zaprezentuje się trzynastu biało-czerwonych.

Dawid Kubacki podczas konkurencji mikst
Dawid Kubacki w powietrzu

W Wiśle wystąpią wszyscy zawodnicy z kadry A. Michal Doleżal sprawdzi więc formę Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Huli, Jakuba Wolnego i Piotra Żyły.

Kolejnych sześciu skoczków powołał opiekun kadry B. Maciej Maciusiak postawił na Kacpra Juroszka, Klemensa Murańkę, Tomasz Pilcha, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła.

Ostatnie miejsce obsadził szkoleniowiec kadry młodzieżowej. Wojciech Topór postanowił, że w Wiśle wystąpi Adam Niżnik dla którego będzie to pierwszy start z najlepszymi.

Puchar Świata w Wiśle rozpocznie się w piątek 22 listopada. Na ten dzień zaplanowano kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę odbędą się zawody drużynowe.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News