Znajdź nas

TOP News

Piękna, szybka i najlepsza! Natalia Kaczmarek młodzieżową mistrzynią Europy!

Piąty medal dla polskiej ekipy na młodzieżowych mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. W szwedzkim Gavle po złoto nieoczekiwanie sięgnęła Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów.

Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek to wschodząca gwiazda polskiej lekkoatletyki /fot. Instagram/

Natalia Kaczmarek pewnie wygrała swój półfinał, ale mimo to nie sądzono, że może powtórzyć to osiągnięcie w finale. Polkę typowano do podium, jednak raczej nie do jego najwyższego stopnia. Faworytką była bowiem Czeszka Lada Vondrova. Nasza zawodniczka udowodniła jednak, że nie boi się nikogo.

Polka dobrze rozpoczęła bieg. Widać było, że biegnie płynnie i swobodnie. Po dwustu metrach reprezentantka Polski znajdowała się w okolicy trzeciego miejsca. Na wyrównaniu Natalia Kaczmarek włączyła piąty bieg i coraz mocniej przyspieszyła. Na ostatniej prostej była już druga za Vondrovą. Odparła przy tym atak Rumunki Andrei Miklos. Końcowe metry to już popis Polki. 21-latka dogoniła Czeszkę i rzutem na taśmę wpadła na metę jako pierwsza. Czas naszej zawodniczki to 52,34 sek. Tym samym Polka ustanowiła swój rekord życiowy.

Natalia Kaczmarek ze złotem

Wzruszona Natalia Kaczmarek na podium

Wczoraj złote medale w Gavle wywalczyli Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki. Wicemistrzami Europy zostali natomiast Klaudia Siciarz i Michał Sierocki.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News