Polskie siatkarki rozgromiły Egipt na początek MŚ do lat 20

Znakomity początek mistrzostw świata do lat 20 w wykonaniu polskich siatkarek. Podopieczne Waldemara Kawki rozgromiły 3:0 Egipt.

Podopieczne Waldemara Kawki, Paulina Damaske, Zuzanna Górecka
Reprezentacja Polski do lat 20 /fot. PZPS/

Polskie siatkarki nie miały żadnych kłopotów z pokonaniem Egipcjanek. Mistrzynie Afryki w żadnym secie nie były w stanie nawiązać walki z naszymi dziewczynami. W pierwszym secie biało-czerwone wygrały do 17, a w drugim do 14. Trzecia odsłona była już popisem zawodniczek Waldemara Kawki. Polki zdobyły osiem punktów z rzędu i wygrały 25:11. Najwięcej oczek w naszej drużynie zdobyła Julia Orzoł.

W drugim meczu naszej grupy, aktualne mistrzynie świata Chinki sensacyjnie przegrały 2:3 z Peruwiankami. W związku z tym nasza drużyna na razie przewodzi w tabeli. Kolejnymi rywalkami Polek będą Chinki.