Znajdź nas

TOP News

Dziewczyny na medal! Polskie taekwondzistki z brązem Uniwersjady!

Uniwersjada w Neapolu powoli zmierza ku końcowi. Dzisiaj trzynasty medal dla naszej ekipy wywalczyła drużyna taekwondzistek.

Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska
Nasza brązowa drużyna /fot. Paweł Skraba/

Polki do turnieju drużynowego przystąpiły w składzie Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska. Ta pierwsza w Neapolu sięgnęła już po brąz w rywalizacji indywidualnej.

W pierwszej walce biało-czerwone pokonały 22:16 Niemki, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału. Tam ich rywalkami były Chinki. Stawką pojedynku był nie tylko półfinał, ale również co najmniej brązowy medal. Spotkanie było bardzo zacięte, ale to biało-czerwone wyszły z niego obronną ręką, wygrywając 12:11. Taekwondo to sport wywodzący się z Azji, więc pokonanie zawodniczek z któregoś z krajów azjatyckich zawsze jest sporym sukcesem. Bardzo się cieszę, że nam się to udało” – powiedziała Adamkiewicz.

W półfinale już tak dobrze nie było. Polki znów trafiły na Azjatki, tym razem z Tajwanu. Niespodzianki nie było, a nasze dziewczyny przegrały aż 3:16. Brązowy medal jest jednak bardzo dużym sukcesem polskiej ekipy. „Przed startem zakładaliśmy medal indywidualnie Patrycji, a drużynowego nie, więc jestem zadowolony z naszego dorobku” – skomentował trener naszych taekwondzistek Tomasz Pyciarz.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News