Znajdź nas

Artykuły

To oni tworzyli historię! 36 najwybitniejszych postaci polskiego narciarstwa

Polski Związek Narciarski świętuje stulecia istnienia. Jest to więc niezwykła okazja prześledzić niezwykłe losy polskiego narciarstwa. Zwłaszcza że okres ten obfitował w spektakularne triumfy, ale też prawdziwe bohaterskie czyny. Jest to przy tym doskonała szansa, aby przypomnieć, że rodzime narciarstwo miało się nieźle jeszcze na wiele lat przed erą Adama Małysza i Justyny Kowalczyk.

Najlepsi polscy sportowcy w historii - Adam Małysz, Najwybitniejsze postacie polskiego narciarstwa
Adam Małysz w locie /fot. Tadeusz Mieczyński - Skijumping.pl, Wikipedia/
Cofnij1 z 36

W ciągu 100 lat istnienia PZN-u biało-czerwoni wywalczyli piętnaście medali Igrzysk Olimpijskich, w tym sześć złotych, cztery srebrne i pięć brązowych. Nasi zawodnicy 35 razy stali też na podium mistrzostw świata, a także 12 razy sięgali po Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Spora część tego dorobku jest dziełem Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha i Adama Małysza. Jednak nie tylko oni tworzyli wspaniałe dzieje polskiego narciarstwa. Prezentujemy zatem najwybitniejsze postacie polskiego narciarstwa.

Cofnij1 z 36

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły