Znajdź nas

Artykuły

Dziesięć lat temu okrzyknięto ich nadziejami polskiego sportu. Jak potoczyły się ich losy?

Mija dziesięć lat od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Biało-czerwoni wywalczyli na nich aż sześć medali. Padło też sporo wartościowych wyników. Jak potoczyły się losy polskich nadziei olimpijskich?

Nadzieje olimpijskie - Kamil Stoch
Kamil Stoch podczas Igrzysk w Vancouver
Cofnij1 z 7

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver były ówcześnie najbardziej udanym dla Polski. Biało-czerwoni w Kanadzie sięgnęli po sześć medali. Złoto, srebro i brąz przywiozła Justyna Kowalczyk. Dwa srebrne medale zdobył Adam Małysz, a brąz dołożyła drużyna panczenistek – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak.

Tamte Igrzyska wlały jednak w polskie serce nadzieje, że kolejne w Soczi będą równie udane. W Kanadzie przyzwoicie wypadło też kilkoro innych sportowców, co dobrze rokowało przed Soczi.

Jak potoczyły się losy polskich nadziei olimpijskich, okrzykniętych tym mianem po Igrzyskach w Vancouver? Bardzo różnie.

Cofnij1 z 7

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły