Znajdź nas

TOP News

Mistrzostwa w Planicy poważnie zagrożone. Ale jeśli się odbędą to bez kibiców!

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy wciąż pod dużym znakiem zapytania. Jeśli jednak dojdą do skutku odbędą się bez udziału publiczności. Powodem jest szerząca się epidemia koronawirusa.

Skocznia w Planicy, puchar świata w skokach narciarskich zakończony
Skocznia w Planicy /fot. Krtkewiki, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39094894/

W Słowenii stwierdzono jak dotąd 16 przypadków zakażeń koronawirusem. Tamtejsze władze spodziewają się jednak znaczącego wzrostu zachorowań, choćby dlatego że Słowenia graniczy z Włochami. A to właśnie tam znajduje się europejskie ognisko choroby.

Aby zapobiec rozprzestrzenieniu się wirusa, słoweński rząd zdecydował, że wszystkie duże wydarzenia mają odbywać się bez udziału publiczności. W związku z tym zaplanowany na 19-22 marca światowy czempionat w Planicy z całą pewnością odbędzie się bez kibiców.

O ile w ogóle się odbędzie, ponieważ w czwartek w Trondheim delegaci FIS-u spotkają się z kadrami narodowymi. Wtedy poznamy losy imprezy w Planicy. Wczoraj Adam Małysz przyznał, że prezes PZN-u Apoloniusz Tajner optuje za odwołaniem imprezy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News