Znajdź nas

TOP News

Pobiła rekord Polski i wygrała prestiżowe zawody. Katarzyna Wasick wypełniła minimum olimpijskie

Katarzyna Wasick pobiła rekord Polski na 50 metrów stylem dowolnym. Tym samym jako pierwsza polska pływaczka wypełniła minimum olimpijskie.

Katarzyna Wasick
Katarzyna Wasick /fot. USA Swimming/

Katarzyna Wasick doskonale spisała się na mocno obsadzonych zawodów TYR PRO Swim Series w Des Moines. Polka wygrała tam wyścig na 50 metrów stylem dowolnym. W pokonanym zostawiła mistrzynię świata Simonę Manuel. Nasza zawodniczka jedną długość basenu przepłynęła w czasie 24,58 sek. To czas o 0,15 sek. lepszy od dotychczasowego rekordu Polski, który również należał do 27-latki.

Świetny występ w Des Moines zaowocował nie tylko rekordem Polski, ale też wypełnieniem minimum olimpijskiego. Katarzyna Wasick jest pierwszą pływaczką z naszego kraju, która tego dokonała. Formalnie 27-latka mogłaby nie pojechać do Tokio, gdyby dwie inne polskie pływaczki popłynęły od niej szybciej w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Wydaje się być to jednak niemożliwe.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News