Znajdź nas

TOP News

Puchar Kontynentalny w Zakopanem odwołany z powodu zagrożenia koronawirusem

Koronawirus uderza coraz mocniej w skoki narciarskie. Właśnie zapadła decyzja, że Puchar Kontynentalny w Zakopanem został odwołany.

Adam Małysz o polskich skokach

Zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem miały odbyć się 14 i 15 marca. Polski Związek Narciarski wraz z komitetem organizacyjnym zdecydował jednak o odwołaniu imprezy. Powodem jest gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w Europie. W Polsce jak dotąd potwierdzono 17 przypadków zakażeń.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki zaapelował do organizatorów imprez masowych o ich odwoływanie. Główny Inspektorat Sanitarny zalecał natomiast, aby wydarzenia sportowe, jeśli już nie mogą być odwołane, odbywały się bez udziału publiczności. Z tego powodu najpewniej mecz Polska – Finlandia we Wrocławiu zostanie rozegrany bez kibiców.

Podobne decyzje podjęły władze Słowenii. Z tego powodu mistrzostwa świata w lotach w Planicy, jeśli w ogóle zostaną przeprowadzone, odbędą się bez widzów.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News