Znajdź nas

TOP News

Michal Doleżal i kłopot braku bogactwa. Znamy skład na Puchar Świata do Willingen

Michal Doleżal ogłosił skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Willingen. Do Niemiec pojedzie ten sam skład, co do Sapporo, wzmocniony Jakubem Wolnym.

Michal Doleżal

Po zawodach Pucharu Świata w Sapporo Michal Doleżal mógł mieć ból głowy i nie był to bynajmniej ból pozytywny. Na Dalekim Wschodzie zawiedli bowiem Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała. Niewiele lepiej było w Pucharze Kontynentalnym, gdzie regularnie punktował jedynie Maciej Kot.

Tymczasem do Willingen Michal Doleżal może zabrać aż siedmiu reprezentantów Polski. W związku z tym szkoleniowiec zdecydował się nie zmieniać składu, który startował w Sapporo. Do Niemiec polecą zatem Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, a także wspomniani już Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała. Skład uzupełni Jakub Wolny, który w tym tygodniu trenował indywidualnie.

Wcześniej niektóre media błędnie informowały, że siódmym zawodnikiem, który wystąpi w Willingen będzie Maciej Kot.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News