Słaby występ polskich skoczków w Planicy. Maciej Kot dopiero w trzeciej dziesiątce

Bardzo słaby występ polskich skoczków zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Na Bloudkovej Velikance punkty zdobyli tylko Maciej Kot i Kacper Juroszek.

Maciej Kot po lądowaniu

W pierwszej serii znów błysnęli Słoweńcy. Po skoku na odległość 140,5 metra prowadził Anze Semenic. Drugie miejsce zajmował Ziga Jelar, który lądował dwa metry krócej. Trzeci był Norweg Anders Haare z rezultatem 140 metrów.

Do finału awansowało dwóch Polaków. Maciej Kot poszybował na 129,5 metra i zajmował 15. miejsce. Na 28. lokacie plasował się z kolei Kacper Juroszek, który doleciał do 125,5 metra. Znów przepadł Stefan Hula. Weteran naszej kadry uzyskał 122,5 metra i został sklasyfikowany na 42. pozycji. Cztery oczka niżej znalazł się Paweł Wąsek (124 m). Na 52. pozycji zawody ukończył Adam Niżnik (121,5 m), a na 53. Tomasz Pilch (122 m).

W drugiej rundzie Anze Semenic postawił kropkę nad i, skacząc 131 metrów. Słoweniec wyprzedził o 5 punktów swojego rodaka Zigę Jelara, który w finale poszybował na 132,5 m. Trzecie miejsce zajął Anders Haare z wynikiem 129,5 m.

Maciej Kot w drugiej serii zaliczył regres. Polski skoczek wylądował na 124 metrze i spadł na 22. miejsce. Na 25. lokatę przesunął się Kacper Juroszek, który w drugiej serii skoczył 129 metrów.