Znajdź nas

Polecamy

Kinga Rajda tworzy historię! Jeszcze żadna Polka nie skoczyła tak daleko i nie zajęła tak dobrego miejsca!

Historyczny występ Kingi Rajdy. 19-letnia zawodniczka zajęła 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Oberstdorfie. Tak wysoko nie była jeszcze nigdy żadna Polka. W pierwszej próbie Kinga Rajda ustanowiła ponadto rekord Polski w długości skoku narciarskiego.

Kinga Rajda

Po pierwszej serii prowadziła wczorajsza triumfatorka Chiara Hoelzl. Austriaczka skoczyła 127,5 metra i o 6,4 pkt. wyprzedzała Maren Lundby. Liderka Pucharu Świata uzyskała 122,5 metra. 0,2 pkt. za nią była Niemka Juliane Seyfarth z rezultatem 123 metrów. Znakomity występ zaliczyła Kinga Rajda. Polka skoczyła aż 128 metrów, czym pobiła kobiecy rekord Polski w długości skoku narciarskiego.

Podopieczna Łukasza Kruczka dzięki temu plasowała się na półmetku na szóstej lokacie. Co więcej Kinga Rajda do podium traciła tylko 5,5 pkt., choć wiadomym było, że naszej zawodniczce trudno będzie atakować pierwszą trójkę.

Na pierwszej serii rywalizację w Oberstdorfie zakończyła Anna Twardosz. Polka wylądowała na 100 metrze i została sklasyfikowana na 38. miejscu.

>> ZOBACZ HISTORYCZNE SKOKI KINGI RAJDY [WIDEO]

W drugiej serii Kinga Rajda potwierdziła bardzo wysoką formę. 19-latka poszybowała na 127 metr i stało się jasne, że po raz pierwszy wejdzie do czołowej dziesiątki Pucharu Świata. Ostatecznie podopieczna Łukasza Kruczka utrzymała fantastyczną szóstą lokatę. Tak wysoko jeszcze nigdy w historii Pucharu Świata nie była żadna Polka.

Zawody wygrała Chiara Hoelzl, która w drugiej serii poszybowała na odległość 129 metrów. Drugie miejsce utrzymała Maren Lundby. Norweżka w drugiej próbie uzyskała 131 metrów i do triumfatorki straciła 2,3 pkt. Trzecie miejsce dla Marity Kramer. Austriaczka po pierwszej serii była siódma, ale w drugiej poszybowała aż na 137 metrów, co pozwoliło jej wskoczyć na podium.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy