Inne

Szalony Michael Hicks! Zobacz akcję na wagę medalu mistrzostw świata! [WIDEO]

Dawno nie było takiej radości w koszykarskim środowisku. Wszystko za sprawą reprezentacji 3×3, która wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata. W ostatnich sekundach meczu nasi zawodnicy brąz wydarli Serbom.

Michael Hicks na parkiecie
Wzruszony Michael Hicks. Już wie, że zaraz będzie medalistą MŚ

Spotkanie z Serbią od początku było niezwykle zacięte. Pierwsze dwie minuty to przewaga Serbów. Po niemrawym starcie biało-czerwoni opanowali jednak sytuację na parkiecie. Reprezentacja Polski wyszła w końcu na prowadzenie i utrzymywała je przez kilka minut. Jeszcze na półtorej minuty przed końcem  nasza drużyna w składzie: Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski i Marcin Sroka prowadziła 12:10. Później pojawiły się jednak nerwy. Serbowie doprowadzili do wyrównania. Biało-czerwoni odpowiedzieli, ale widać było, że ekipa z Bałkanów przycisnęła. Na kilka sekund przed końcem to rywale prowadzili 16:14. Wtedy jednak wydarzyło się coś niewiarygodnego.

Faulowany Michael Hicks zdołał umieścić piłkę w koszu, a nasza drużyna doprowadziła do wyrównania. Później reprezentant Polski dodał jeszcze dwa trafienia z linii rzutów wolnych, dając nam spektakularne zwycięstwo 18:15.