Znajdź nas

TOP News

Therese Johaug wygrywa nawet bez nart. Norweżka mistrzynią kraju w lekkoatletyce!

Therese Johaug wygrał bieg, ale tym razem nie na nartach. Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich została właśnie lekkoatletyczną mistrzynią Norwegii na 10 km.

Therese Johaug wygrała

W Hamar Therese Johaug wygrała z bardzo dobrym czasem 30:20,87. To jeden z najlepszych rezultatów w historii norweskich biegów narciarskich. Tak dobry wynik może wręcz zadziwiać, zważywszy na fakt, że Therese Johaug po raz pierwszy biegła ten dystans na stadionie i w kolcach.

Norweżka lekkoatletyką zainteresowała się w tym roku. Wcześniej stawiała na biegi narciarskie. Odniosła w nich wielkie sukcesy. Sięgnęła po trzy medale olimpijskie, w tym jeden złoty w sztafecie. Dziesięciokrotnie zostawała też mistrzynią świata – po raz ostatni w lutym w Seefeld. Cieniem na jej karierze kładzie się wpadka dopingowa. Norweżka została przyłapana na dopingu w 2016 roku, wskutek czego zawieszono ją na dwa lata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News