Znajdź nas

Polecamy

To był wielki boks! Adam Kownacki bliżej walki o mistrzostwo świata

Adam Kownacki wciąż niepokonany na zawodowych ringach. Polak pokonał jednogłośnie na punkty Chrisa Arreolę i zdobył pas IBF w wadze ciężkiej.

Adam Kownacki
Adam Kownacki przed walką

Pojedynek obu panów miał dostarczyć dużej ilości mocnych ciosów i dostarczył. Adam Kownacki wyprowadził ich ponad tysiąc, z czego 369 celnych. Łącznie bokserzy wyprowadzili aż 2172 ciosy, czym pobili rekord wagi ciężkiej.

Adam Kownacki całą walkę boksował bardzo ofensywnie. Gorszy moment miał jedynie w czwartej i piątej rundzie. Polak wytrzymał jednak chwilowy kryzys i w kolejnych starciach radził sobie już bardzo dobrze. Arreola, choć boksujący ze złamaną ręką, nie zamierzał jednak być workiem treningowym. Amerykanin również skutecznie odpowiadał, co uwodniła siódma runda.

Ostatecznie sędziowie byli jednogłośni. Punktowali 118:110, 117:11, 117:111 na korzyść Polaka. To dwudzieste zwycięstwo Adama Kownackiego. Pokonanie Arreoli przybliża naszego zawodnika do walki o pas mistrza świata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy