Marta Lach kolarską wicemistrzynią Europy!

Duży sukces Marty Lach. 22-letnia Polka została wicemistrzynią Europy orliczek (do lat 23) w wyścigu ze startu wspólnego.

Marta Lach na podium ME
Marta Lach na podium /fot. fanpage Marty Lach/

Kolarki miały do pokonania osiem rund po centrum Alkmaar. Łącznie było to ponad 90 km. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że na poszczególnych odcinkach zawodniczki musiały poradzić jechać po kostce brukowej. Wyścig był bardzo rwany. Początkowo najlepsze zawodniczki jechały w peletonie, a pierwszy poważny atak pojechał na szóstym okrążeniu. Brytyjka Elisabeth Holden została jednak złapana przez grupę pościgową. W tym gronie było sześć zawodniczek, w tym nasza Marta Lach.

Siedmioosobowa ucieczka nie zdołała jednak dojechać do mety. Na mniej więcej 10 kilometrów przed metą została wchłonięta przez rozpędzający się peleton. O wszystkim decydował więc sprinterski finisz. Najlepsza okazała się Włoszka Latizia Parernoster. Siły na końcówkę zachowała również Marta Lach i to ona sięgnęła po srebro. Brąz dla Holenderki Lonneke Uneken.