Medal odpłynął, ale sukces jest i tak. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar jadą na Igrzyska

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar jadą na Igrzyska Olimpijskie do Tokio! Nasza załoga zajęła premiowane kwalifikacją 7. miejsce na mistrzostwach świata w klasie 470.

Agnieszka Skrzypulec i Joanna Ogar jadą do Tokio
Agnieszka Skrzypulec i Joanna Ogar mogą być zadowolone

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar długo mogły nawet myśleć o medalu, bo po pięciu wyścigach plasowały się na drugim miejscu. Niestety później przyszedł moment gorszej dyspozycji i kolejne występy Polki kończyły najczęściej w drugiej dziesiątce. W związku z tym do wyścigu medalowego nasza załoga przystępowała na siódmym miejscu.

Regaty na olimpijskim akwenie Enoshima Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zakończyły jednak w wielkim stylu, ponieważ wygrały wyścig medalowy. Niestety straty poniesione we wcześniejszych regatach sprawiły, że Polki nie przesunęły się w klasyfikacji generalnej. Nasza załoga zakończyła zmagania na 7. miejscu, ale najważniejsze jest to, że dzięki temu wystąpi na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Wygrały Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

„Piękne zakończenie regat, wygrałyśmy wyścig medalowy. Zmęczone, ale bardzo szczęśliwe. Trochę odpoczynku i jedziemy dalej. Cały czas jest coś do poprawy” -komentowały na gorąco Polki.