Pewne zwycięstwo Maren Lundby, Kinga Rajda znów punktuje

Maren Lundby wygrała zawody Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Kolejne punkty zdobyła natomiast Kinga Rajda.

Kinga Rajda

Maren Lundby zapewniła sobie zwycięstwo skokami na odległość 96,5 i 96 metrów. To jej 28. triumf w karierze. Drugie miejsce z potężną stratą zajęła Eva Pinkeling. Austriaczka uzyskała 92,5 i 93 metry. O 0,3 pkt. za nią uplasowała się jej rodaczka Charia Hoelz po skokach na odległość 93,5 i 93 metrów.

Kolejny dobry występ zanotowała Kinga Rajda. Podopieczna Łukasza Kruczka w pierwszej serii skoczyła 85 metrów i zajmowała 24. pozycję. W drugiej próbie Polka poprawiła się o dwa metry i przesunęła się o lokatę wyżej.

Blisko awansu do finału była też Anna Twardosz. 80 metrów dało naszej zawodniczce jednak 31. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Maren Lundby, która o 6 oczek wyprzedza Evę Pinkeling. Kinga Rajda z dorobkiem 42 punktów jest 29. Należy jednak pamiętać, że polska ekipa odpuściła kilka konkursów.