Świetny finał Pucharu Świata. Daniel Staniszewski i Rafał Sarnecki na podium

Po sukcesach polskich drużyn w sprincie, przyszedł czas na świetne wyniki w innych konkurencjach. Daniel Staniszewski był drugi, a Rafał Sarnecki trzeci w ostatnich zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w kanadyjskim Milton.

Daniel Staniszewski
Welodrom w Milton

Daniel Staniszewski sukces odniósł w omnium, czyli kolarskim wieloboju. Na sukces Polaka złożyły się czwarta lokata w scratchu, dziesiąta w wyścigu tempowym, szósta w eliminacyjnym. Najważniejszy był jednak triumf w wyścigu punktowym. Dzięki temu Daniel Staniszewski zebrał 137 punktów i zajął drugie miejsce. Do zwycięzcy Jana Willema van Schipa zabrakło mu 13 oczek.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Polak zajął ósmą pozycję. Należy jednak pamiętać, że startował tylko w połowie zawodów.

Zadowolony z Milton wróci też Rafał Sarnecki. Polak zajął trzecie miejsc w keirinie. Lepsi od niego byli jedynie były mistrz świata Joachim Eilers oraz Kevin Santiago Quintero Chavarro.