Magda Linette WYGRAŁA turniej WTA w Nowym Jorku!

Życiowy sukces polskiej tenisistki! Magda Linette wygrała turniej WTA w Nowym Jorku! W finale pokonała 2:1 (5:7, 7:5, 6:4) Włoszkę Camilę Giorgi!

Magda Linette w turnieju Wimbledon
/fot. archiwum/

Magda Linette drugi raz w karierze dotarła do finału turnieju rangi WTA. W Nowym Jorku jej ostatnią rywalką była Włoszka Camila Giorgi – faworytka tego spotkania. W mecz lepiej weszła Polka, która szybko prowadziła w gemach 3:1. Giorgi jednak odrobiła stratę. Dalej byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku. Niestety końcówka należała do faworytki, która w pierwszym secie wygrała 5:7.

W drugim secie Linette zaprezentowała się lepiej. Zdobyła 3 gemy z rzędu. Giorgi znów doprowadziła do wyrównania, ale nie zaskoczyła naszej tenisistki. Polka utrzymała w końcówce koncentrację i wygrała w drugim secie 7:5.

Losy pojedynku miały rozstrzygnąć się w trzeciej odsłonie gry. Tym razem to Giorgi wyszła na prowadzenie 1:3. Linette wymęczyła następnego gema bo bardzo długiej walce. Polska zawodniczka grała z pełnym zaangażowaniem. Najpierw Włoszka ponownie odskoczyła na 2:4, ale szybko zrobiło się 3:4 i następnie 4:4! Giorgi zaczęła popełniać coraz więcej błędów, dzięki czemu Magda wyszła na prowadzenie. A potem dołożyła kolejnego gema i ostatecznie WYGRAŁA FINAŁ!