Znajdź nas

TOP News

Hubert Hurkacz WYGRAŁ ATP Winstom-Salem

Hubert Hurkacz zobaczył co osiągnęła chwilę wcześniej Magda Linette i uwierzył, że on też może. Polak pokonał w finale ATP Winstom-Salem Benoita Paire’a i zdobył swój pierwszy tytuł w turnieju tej rangi!

Hubert Hurkacz podczas meczu
Hubert Hurkacz podczas turnieju w Waszyngtonie /fot. kyle tsui from Washington, DC, USA - Citi Open 2018 Round of 64, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71423004/

Najpierw w Nowym Jorku Magda Linette triumfowała po raz pierwszy w swojej karierze w turnieju WTA. Następnie podobny sukces osiągnął Hubert Hurkacz w ATP Winstom-Salem. Był to fantastyczny tydzień dla polskiego tenisa.

W finale Polak pokonał Francuza Benoita Paire’a. Pierwszy set należał całkowicie dla Hurkacza. Szybkie zdobycie dwóch gemów pozwoliło mu na kontrolę przebiegu wydarzeń. Rywal próbował jeszcze w dwóch zrywach odrobić, ale Hubert nie pozwolił na to. Niestety w drugim secie role się odrobiły, choć z początku nasz tenisista zdobył przełamanie. Jednak Paire odrobił, a później zdobył kolejne 3 gemy z rzędu.

W ostatnim secie Hurkacz udowodnił, że chce należeć do tenisowej elity. Francuz rozpoczął od przełamania, ale nie przeraziło to Polaka. Nawet nie wiadomo kiedy zrobiło się 5:2 w gemach dla Huberta. Ostatecznie wygrał w tej partii 6:3 i zdobył swój pierwszy tytuł w ATP.

Więcej w TOP News