Lekko, szybko i przyjemnie – Polki pokonały Portugalię na ME!

Drugi mecz mistrzostw Europy i drugie zwycięstwo Polek na turnieju. Tym razem polskie siatkarki pokonały w Łodzi Portugalki 3:0.

polskie siatkarki vs portugalia
polskie siatkarki przed meczem z Portugalią w Łodzi

Drugi dzień mistrzostw Europy w Łodzi! Polki zmierzyły się dzisiaj z debiutującą na tym turnieju Portugalią. Pierwszy set, podobnie jak wczoraj ze Słowenią, był bardzo szybki. Od samego początku reprezentantki Polski dominowały i zbudowały wyraźną przewagę. Wszystkie statystyki były po stronie zawodniczek Jacka Nawrockiego. Świetnie radziły sobie siatkarki, które na co dzień nie są wystawiane w pierwszym składzie. Katarzyna Król była nadzwyczajnie skuteczna w ataku. Również w bloku nasze zawodniczki były bezkonkurencyjne. Pierwszy set wygrały do 14.

Drugą partię Polki zakończyły wynikiem 25:16. Chociaż początek seta był wyrównany. Dopiero od wyniku 7:7 biało-czerwone zaczęły odskakiwać rywalkom. Świetnie w polu serwisowym radziła sobie Martyna Grajber. Trzeci set to także widowisko bez większej historii. Ewidentnie było widać, że to Polki są doświadczonymi i dobrze zorganizowanym zespołem, a Portugalki to tylko amatorki. Nasze siatkarki wygrały do 11.