Znajdź nas

TOP News

Michal Doleżal zdecydował. Maciej Kot wraca do składu!

Michal Doleżal po raz pierwszy od ponad roku zdecydował się zmienić skład reprezentacji Polski na konkurs drużynowy. W jutrzejszych zawodach w Oslo zamiast Jakuba Wolnego zaprezentuje się Maciej Kot.

Michal Doleżal

Po prologu Michal Doleżal zdecydował, że w sobotnim konkursie drużynowym wystąpią Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Ten drugi zastąpił w składzie Jakuba Wolnego, który jak dotąd regularnie wchodził w skład polskiej drużyny.

Biało-czerwoni w zestawieniu bez Jakuba Wolnego ostatni raz w Pucharze Świata startowali 19 stycznia 2019 roku. Od tego czasu we wszystkich konkursach drużynowych brał udział były mistrz świata juniorów. Jakub Wolny wystąpił łącznie w dziewięciu drużynówkach z rzędu (nie licząc mistrzostw świata w Seefeld, gdzie skakał Stefan Hula).

Maciej Kot

Kot przez lata był filarem drużyny

Maciej Kot wraca do biało-czerwonej czwórki po ponad roku przerwy. Po raz ostatni w drużynówce prezentował się właśnie 19 stycznia 2019 roku w Zakopanem. Podopieczni Stefana Horgnachera zajęli tam wówczas trzecie miejsce.

W prologu, będący zarazem kwalifikacjami do niedzielnego konkursu, najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce. Maciej Kot był 14., Kamil Stoch 27., a Dawid Kubacki 42.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News