Znajdź nas

TOP News

Bez kibiców i ze zmiennym wiatrem. Constantin Schmid wygrał prolog w Oslo, wysoka lokata Piotra Żyły

Niemiec Constantin Schmid wygrał prolog Raw Air w Oslo, będący zarazem kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który był piąty.

Constantin Schmid
Constantin Schmid /fot. archiwum/

Prolog wygrał Constantin Schmid, który skoczył 130 metrów. Pół metra dalej poleciał Michael Hayboeck, ale ostatecznie Austriak o 0,2 pkt. przegrał z Niemcem. Trzeci z odległością 129,5 metra był Ziga Jelar. Słoweniec stracił do triumfatora 0,5 pkt.

Na czwartej lokacie zawody ukończył Robert Johansson. Norweg uzyskał 129,5 metra i przegrał ze Schmidem o 1,1 pkt. Piotr Żyła skoczył 126 metrów i uplasował się na piątym miejscu. Jego strata do zwycięzcy to 1,7 pkt. Tuż za Żyłą uplasował się lider Pucharu Świata Stefan Kraft.

Udany powrót do Pucharu Świata zanotował Maciej Kot. Zakopiańczyk w ładnym stylu wylądował na 129 metrze i zajął 14. lokatę.

Kamil Stoch w trudnych warunkach poszybował na 120 metr. W ostatecznym rozrachunku trzykrotny mistrz olimpijskim ukończył prolog na 27. pozycji. Z trudnymi warunkami nie poradził sobie Dawid Kubacki. Mistrz świata uzyskał 117,5 metra i zajął 42. lokatę. Tuż za nim uplasował się Jakub Wolny z rezultatem 119,5 metra.

Odpadł jedynie Aleksander Zniszczoł. Polak uzyskał 117,5 metra i został sklasyfikowany na 51. pozycji. Do awansu zabrakło mu dwóch punktów.

Kwalifikacje, będące prologiem Raw Air, rozgrywano przy pustych trybunach. Taką decyzję podjęły władze Oslo w związku z szerzącym się koronawirusem. Bez publiczności odbędą się też weekendowe konkursy, a także Puchar Świata w biegach narciarskich i kombinacjach norweskich.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News