Znajdź nas

TOP News

Ważny powrót na skocznię. Kamila Karpiel wystąpi w konkursie drużynowym na MŚJ

Po ponad rocznej przerwie Kamila Karpiel znów wystąpi w oficjalnych zawodach. Łukasz Kruczek wystawił zawodniczkę do składu na konkurs drużynowy mistrzostw świata juniorek w Oberwiesenthal.

Kinga Rajda Kamila Karpiel
Kamila Karpiel i Kinga Rajda /fot. Anna Karczewska - PZN/

Kamila Karpiel była jednym z największych objawień zeszłego roku w polskim narciarstwie. Na mistrzostwach świata seniorek w Seefeld zajęła indywidualnie znakomite 23. miejsce, a przy tym była ważnym ogniwem naszego miksta. Skoczkini – wtedy trenująca jeszcze pod okiem Marcina Bachledy – trzykrotnie zdobyła też punkty Pucharu Świata.

Już wówczas Kamila Karpiel skakała jednak z bólem kolana. Latem zawodniczka musiała przejść operację wiązadeł w kolanie. To w połączeniu ze żmudną rehabilitacją na długo wykluczyło skoczkinię ze startów. W tym sezonie 19-latka ani razu nie wzięła udziału w zawodach międzynarodowych. Sama Karpiel wyrażała zresztą wątpliwość czy uda jej się wrócić na skocznię w tym cyklu.

Nieoczekiwanie jednak Kamila Karpiel otrzymała powołanie od Łukasza Kruczka na mistrzostwa świata juniorek w Oberwiesenthal. 19-latka wystartowała tam w dwóch seriach treningowych, w których zajęła 17. i 24. pozycję. Podczas tego drugiego skoku nasza skoczkini poczuła jednak coś w kolanie w trakcie hamowania. Trenerzy zdecydowali się nie ryzykować i wycofali Karpiel z konkursu indywidualnego.

Zawodniczka miała przejść badania i najwyraźniej dały one optymistyczne wyniki, ponieważ Kamila Karpiel znalazła się w składzie na konkurs drużynowy. Poza nią w Oberwiesenthal wystąpią jeszcze Kinga Rajda, Nicole Konderla i Anna Twardosz.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News