Znajdź nas

TOP News

Łukasz Fabiański numerem 1! Będzie bronił jesienią we wszystkich meczach

Łukasz Fabiański będzie bronił w jesiennych meczach kadry. Taką decyzję podjął selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Łukasz Fabiański
/fot. archiwum/

Łukasz Fabiański będzie numerem 1 w meczach ze Słowenią (wyjazd), Austrią, Łotwą, Macedonią Północną, Izraelem i Słowenią (dom). Wszystkie zostaną rozegrane w ramach eliminacji do Euro 2020. Oznacza to, że na ławce usiądzie golkiper Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny.

Wczoraj poinformowałem bramkarzy. Numerem jeden na jesienne spotkania będzie Łukasz Fabiański. Posiadanie zawodników na takim poziomie, to pozytywny ból głowy dla trenera. Łukasz i Wojtek są na siebie skazani, mieli takie sytuacje już w Arsenalu. Jeden może czuć rozczarowanie, ale niestety taka jest rola szkoleniowca” – skomentował Jerzy Brzęczek.

Za kadencji Brzęczka, jak dotąd nie było etatowego bramkarza. Po cztery mecze rozegrali zarówno Łukasz Fabiański, jak i Wojciech Szczęsny. Ten pierwszy bronił w czerwcowych meczach kwalifikacyjnych, natomiast ten drugi w marcowych. Ponadto w listopadzie szansę gry w towarzyskim meczu z Czechami otrzymał Łukasz Skorupski.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News