Znajdź nas

TOP News

Klemens Murańka wygrał Letni Puchar Kontynentalny

Klemens Murańka zajął drugie miejsce w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Dzięki temu zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej cyklu.

Klemens Murańka w cyklu Największe talenty polskich skoków narciarskich
Klemens Murańka na belce

Klemens Murańka przed finałowym weekendem w Klingenthal przegrywał w generalce z Rokiem Justinem. Słoweniec do Niemiec jednak nie przyleciał, przez co Polak otworzył sobie furtkę do końcowego triumfu.

W sobotnim konkursie Klemens Murańka skakał bardzo równo. W pierwszej serii reprezentant Polski poszybował na odległość 132 metrów, a w drugiej zanotował wynik 129 metrów. Wystarczyło to na drugie miejsce, choć ledwie 0,2 pkt. do Murańki stracił Mackenzie Boyd-Clowes. Wygrał z ogromną przewagą Domen Prevc, który skoczył kolejno 136 i 131,5 metra.

Dzięki drugiej lokacie Klemens Murańka już po pierwszym konkursie w Klingenthal zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. Strata trzeciego w generalce Piusa Paschke wynosi już bowiem ponad 100 punktów.

Murańka w tym sezonie wygrał trzy konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego, dwa razy był drugi, a raz trzeci. Polak jest przy tym jedynym skoczkiem na świecie, który wygrał Letni Puchar Kontynentalny po raz drugi.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News