Znajdź nas

Polecamy

Polscy brydżyści mistrzami świata!

Wielki sukces polskich brydżystów! Biało-czerwoni zostali w chińskim Wuhan drużynowymi mistrzami świata.

Polscy brydżyści
Nasza drużyna /fot. Polski Związek Brydża Sportowego/

Nasza drużyna w Wuhan była reprezentowana przez trzy pary: Krzysztof Buras – Grzegorz Narkiewicz, Jacek Kalita – Michał Nowosadzki, Bartosz Chmurski – Piotr Tuczyński. Biało-czerwoni najpierw w ćwierćfinale rozgromili Chińczyków, a w półfinale pokonali świetnie dysponowanych Amerykanów. W finale rywalami Polaków byli Holendrzy. Po pierwszym dniu rywalizacji Pomarańczowi prowadzili 91:90. To jednak nie podłamało naszych reprezentantów. W drugim dniu polscy brydżyści zdecydowanie dominowali i wygrali 174:153. W wielkim stylu potwierdzili więc swoją przynależność do ścisłego światowego topu.

Dla reprezentacji Polski w brydżu to drugie złoto w historii. Wcześniej nasza drużyna zwyciężyła cztery lata w indyjskim Chennai. Mistrzostwa świata w brydżu, będące zarazem turniejem Bermuda Bowl, odbywają się co dwa lata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy